PIELGRZYMKA – SIEKIERKI

 

Na sobotę 14.10.2017 Totus Tuus ? Kościelna Służba Porządkowa Archidiecezji Warszawskiej zaprosiła wszystkich mężczyzn warszawskich parafii na spotkanie formacyjno-pielgrzymkowe do Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży na Siekierkach.

W programie było o męskiej duchowości, wzrastaniu na drodze służby Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie.

Punktualnie o godzinie 10.00 nastąpiło wprowadzenie sztandarów do Kaplicy Objawień i powitanie przybyłych Braci KSP AW i DWP przez kustosza Sanktuarium o.Tadeusza Suślika SchP oraz Przewodniczącego KSPAW Cezarego Konopackiego. Bracia Totus Tuus modlili się m.in. o rychłą beatyfikację Prymasa Tysiąclecia – kard. Stefana Wyszyńskiego.

Następnie w uroczystej procesji wszyscy udali się do Sanktuarium, gdzie moderator diecezjalny KSPAW ks. prałat Marek Mętrak wygłosił referat okolicznościowy o duchowości mężczyzny na wzór Św. Józefa, wszystko w oparciu o cztery główne filary: sprawiedliwość, obecność, zachowywanie Przykazań Bożych i modlitwę. Wspomniał, że bycie dobrym ojcem to nie tylko dawanie świadectwa na wspólnej Eucharystii, modlitwa za rodzinę i dzieci, ale czasem też obowiązek upomnienia, postawienie sprawy na ostrzu noża. Wszystko to po to, aby iść z Piotrem (naszych czasów), przez Maryję do Chrystusa.

W trakcie Mszy św. o godzinie 12.00 odbyło się przyjęcie nowego Brata do służby w KSPAW oraz wyróżnienie zasłużonych Braci Totus Tuus za długoletnią posługę. Spotkanie zakończyła Agapa w świetlicy.

Zdjęcia: Brat Kazimierz, KSP DWP

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”3″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”21″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”/public_html/totustuus-aw.pl/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/ngglegacy/view/gallery.php” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]