PIELGRZYMKA – SIEKIERKI

 

Na sobotę 14.10.2017 Totus Tuus – Kościelna Służba Porządkowa Archidiecezji Warszawskiej zaprosiła wszystkich mężczyzn warszawskich parafii na spotkanie formacyjno-pielgrzymkowe do Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży na Siekierkach.

W programie było o męskiej duchowości, wzrastaniu na drodze służby Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie.

Punktualnie o godzinie 10.00 nastąpiło wprowadzenie sztandarów do Kaplicy Objawień i powitanie przybyłych Braci KSP AW i DWP przez kustosza Sanktuarium o.Tadeusza Suślika SchP oraz Przewodniczącego KSPAW Cezarego Konopackiego. Bracia Totus Tuus modlili się m.in. o rychłą beatyfikację Prymasa Tysiąclecia – kard. Stefana Wyszyńskiego.

Następnie w uroczystej procesji wszyscy udali się do Sanktuarium, gdzie moderator diecezjalny KSPAW ks. prałat Marek Mętrak wygłosił referat okolicznościowy o duchowości mężczyzny na wzór Św. Józefa, wszystko w oparciu o cztery główne filary: sprawiedliwość, obecność, zachowywanie Przykazań Bożych i modlitwę. Wspomniał, że bycie dobrym ojcem to nie tylko dawanie świadectwa na wspólnej Eucharystii, modlitwa za rodzinę i dzieci, ale czasem też obowiązek upomnienia, postawienie sprawy na ostrzu noża. Wszystko to po to, aby iść z Piotrem (naszych czasów), przez Maryję do Chrystusa.

W trakcie Mszy św. o godzinie 12.00 odbyło się przyjęcie nowego Brata do służby w KSPAW oraz wyróżnienie zasłużonych Braci Totus Tuus za długoletnią posługę. Spotkanie zakończyła Agapa w świetlicy.

Zdjęcia: Brat Kazimierz, KSP DWP

[Not a valid template]